Pazartesi , Eylül 24 2018
Anasayfa / Kredi Kartları / Trafik Sigortası Primi Taksitle Ödeme İmkanı Tanıyan Bankalar Ve Kredi Kartları

Trafik Sigortası Primi Taksitle Ödeme İmkanı Tanıyan Bankalar Ve Kredi Kartları

Araç sahipleri yılın belli dönemlerinde otomonilleri için trafik sigortası yaptırmak zorundalar. Bu sgortayı yaptırırken belli bir bütçe ayırmaları gerektiğini çok iyi bildikleri için sürücüler oldukça sıkıntılı günler geçiriyor. Ancak son dönemlerde trafik sigortasının daha rahat ödenebilmesi için bazı koşullar sunuluyor. 2017 yılı içerisinde değişikliğe uğrayan prim miktarları sürücüden sürücüye değişmektedir. 

Trafik Sigorta Primi Nasıl Belirlenir?

Trafik sigortası hesaplanırken bazı kriterler baz alınır. Yani her aracın trafik sigortası aynı değildir. Önceden sadece arabanın fiziki durumuna göre hesaplanan sigorta ücretleri artık sürücünün yaptığı kazaya veya aldığı cezalara göre farklılık gösterir. Ödenecek olan trafik sigortası primi için bu detaylar göz önünde bulundurulur.  arka arkaya kazan yapan bir sürücünün ödeyeceği trafik sigortası diğer sürücülerin ödeyeceği primden daha fazla olacaktır. Bu uygulama ile her trafiğe çıkan sürücünün ödeyeceği tarfik sigortası farklıdır.

Trafik Sigorta Primleri Ne Kadar 

Zorunlu trafik sigortası primleri her araca göre farklılık gösterir. Trafik sigortası primlerinin aralığı aracın motor gücüne ve yılına göre değişiklik gösterir. Sigorta acentaları her aracın sigorta priminin hesaplamasını yaparak sürücüye sunar.  Kötü sürücüye 2 bin 137 lira , iyi sürücülere 444 lira olarak belirlendi.  Basamaklara ayrılan prim tutarları le her araca uygulanan trafik sigorta yansıması değişikliğe uğramaktadır. Trafiğe çıkamdan kurallara uymanız ve en az kazaya karışmanız için bir kez daha düşünmelisiniz. 

Zorunlu trafik sigortaları primleri taksitle ödeme imkanını değerlendirmek isteyn sürücüler bankalara koşuyorlar. Trafik sigorta primleri ne kadar sorusu ise açıklığa kavuştu.

Taksitle ödeme imkanı tanıyan bankalar ve kartlar;

YKB Worldcard, Garanti Bankası Bonus, Akbank Axess, İŞ Bankası Maximum, Finansbank Cardfinans , ING bank, Denizbank 

Bir çok banka trafik sigortası primlerini taksitle ödeme imkanı vererek kişilein daha rahat etmesini sağlıyor. Bankalar trafik sigortası primlerini 3 taksite kadar bölerek kolay ödeme imkanı sunuyor. 

Ülke genelinde bulunan sigorta acentaları trafik sigortası prim ücretlerini bankalardan taksitle ödeme koşulunu tüm sürücülere tanırlar. Sürücüler istedikleri taktirde araçları için zorunlu trafik sigortalarını belirtilen bankaların kredi kartları ile ödeme fırsatı yakalarlar. Peşin ödemek yerine bu yöntemi seçen milyonlarca sürücü bulunuyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir