Cumartesi , Eylül 22 2018
Anasayfa / Kredi Kartları / TROY nedir? TROY Ödeme Yöntemi Nerelerde Kullanılır?

TROY nedir? TROY Ödeme Yöntemi Nerelerde Kullanılır?

Tüm dünyada ve ülkemizde milyonlarca kart sahibi insan bulunuyor. Her kartın kendine ait bir özelliği bulunur. Bu özellik ise her kartın sağ alt köşesinde Visa, mastercard veya american express olarak isimlendirilmiştir.  tüm bu logolar kartın ödeme özelliğini açıklıyor. Türkiye’de bu kelimelere benzer milli ödeme sistemleri kurulmaya başladı. Bu milli sistemlerinden en çok bilineni ise “Troy”dur.

troy ödeme sistemi nedir

Ülkemizde yeni ödeme sitemi artık kartlarda yerini almaya başladı. Milli ödeme sistemi olan Troy kartın belli bölümlerind eyerini almaya başladı. Troy ödeme sistemi şuan için sadece ülkemizde yer alırken, önümüzdeki günlerde global düzeyde de görülecek. 

troy ödeme yöntemi 

BKM tarafından bir ödeme sistemi olan Troy  2015  yılının üçüncü çeyreğinde adını duyurmuş   ve 01.04.2016 tarihinde hayata geçirilmesi planlanıyordu. Troy özellikli tüm kartlar pos cihazlarına uyumludur.  Kendini geliştiren bir ödeme sistemi olan Troy, yakın zamand atüm kartların yerini alabileceği söyleniyor. Troy ödeme sitemi üye işyerlerinin kabul etmesi ve ATlere uyumlu olduklarının sağlanmasıyla kısa sürede kredi kartı bve banka kartlarınında yerine geçeceği biliniyor. Troy sistemi ni tüketecilein çok fazla benimseyeceği ve kolay ödeme koşulları içerdiğinden dolayı neredeyse tüm alışverişlerde kullanacaklar. 

 Troy tamamen ülkemize ait olduğundan ürün ve hizmet gibi birimlerinin maliyetleri minumum olacak.  Bu zamana kadar hiç kart kullanmayan kişiler bile troy ile kartlı alışverişin tadına varacaklar. Kullanıcılara finansal destek sağlayan Troy ile kimse maddi açıdan zor durumda kalmayacak. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir