Anasayfa / Esnaf Kredisi / Turizm Kredisi Veren Bankalar

Turizm Kredisi Veren Bankalar

Türkiye sahip olduğu kültürel, tarihi ve coğrafi nitelikleri ile dünya üzerinde turizmin önemli noktalarından birisi olarak görülmektedir. Zira sahip olduğu kıyıları, koyları, yaylaları, dağları, antik kentleri ve tarihi değerleri ile Türkiye her yıl milyonlarca turiste kapılarını açmaktadır ve bu anlamda da birçok turizm işletmesi gelir kapısını bu şekilde aralamaktadır.

Turizm sektöründe yaşanan gelişmeleri dikkate aldığımızda son yıllarda Türk nüfusun da en az yabancı nüfus kadar turistik mekanları ve yerleri ziyaret ettiklerini ve seyahat ettiklerini gözlemlemekteyiz. Bu yönden Türkiye ekonomisinde hem döviz hem de yerli para canlılığının en önemli kaynaklarından birisi olarak turizmi gösterebiliriz.

Tüm bu özellikleri ile Türkiye ekonomisi üzerinden çok önemli etkileri olan turizm sektöründe çalışmakta olan işletme sahipleri, işletmelerini geliştirmek ve müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için turizm kredisi veren bankalar aracılığı ile finansal destek elde edebilmektedirler.

TURİZM KREDİSİ VEREN BANKALAR

ZİRAAT BANKASI: Türkiye’de devlet bankası olarak finansal kredilendirmelerde öncü bir model olan Ziraat Bankası, turizm destek kredisi ile turizm sektöründe çalışan işletmelere çok avantajlı faiz oranları ve vade seçenekleri ile kredilendirme sağlamaktadır. Otel sahipleri, seyahat acenteleri, tur şirketleri, oto kiralama şirketleri bu kapsamda işletmelerini geliştirmek için ziraat bankası turizm kredisi olanaklarından faydalanabilmektedirler.

İŞ BANKASI: İş Bankası, turizm kredisi veren bir diğer bankamızdır. Türkiye İş Bankası, turizm sektöründe yer alan tüm firmaların faydalanabilecekleri TL ve döviz cinsinden kredileri ilgili taraflara tahsis etmektedir. Tadilat, işletme yenileme, genişletme, bakım onarım gibi tüm ihtiyaçlara yönelik finansal kaynak iş bankası turizm kredisi ile anında sizinle. İşletmenizin her türlü ihtiyacını giderebilir, turist müşterilerinize hem komfor hem de kaliteyi aynı anda sunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir