Perşembe , Eylül 20 2018
Anasayfa / Bilgi / Ücretsiz Findeks Kredi Notu Öğrenme Yolları

Ücretsiz Findeks Kredi Notu Öğrenme Yolları

 Kredi notu ne demek?

Kredi notu; Kredi başvuru talebinde bulunmuş ve kredi kartını kullanan müşterilerin kredi kartlarını kullanımı ve ödemeleri ile ilgili müşterilere kredi kartı üzerinden verilen puandır. Bu puan ne işinize yarayacak? Kredi kartı başvuru talepleriniz ya da kredi kartı limit arttırma taleplerinizin size olumlu yönde dönüş yapılmasını sağlayacaktır. Eğer kredi kartı kullanımında sorun yaşadıysanız, ödemeleriniz geçiktiyse ya da borçlarınızı ödemediyseniz kara listeye düşüyorsunuz. Tabi doğal olarak bu da sizin kredi kartı notunuzun düşmesine neden oluyor.  Kara listeye düşen müşteri ve kredi puanı düşük olan müşteri bir sonraki kredi başvuru talebinde sıkıntılar yaşıyor.

Kredi notu nasıl öğrenilir?

Birçok bankanın birleşimiyle oluşmuş ve müşterilerin kredi kartı kullanımında bilgi ağı oluşturan findeks risk raporu kredi notu öğrenmede en etkili yol olduğunu bilmeliyiz. Geniş bir ağ sistemine sahip olmanın yanı sıra bankalar arasında iletişimi sağlayarak hem zamandan tasarruf sağlayacak hem de müşterilerin işlerinin daha rahat görülmesinde yardımcı olacak bir sitemdir. Kredi notunuzu bankalara gidip müşteri temsilcilerinden ya da gişeden öğrenebiliyorsunuz eğer bankaya gitmekte sorun yaşıyorsanız telnolojiden faydalanmanız gerekiyor. Bir başka yolla kredi puenını öğrenmek istiyorsanız, intenet yoluyla ya bilgisayarlardan ya da mobil cihazlardan kredi puanını öğrenebiliyorsunuz.

Bnakalar kredi puanlarına çok önem vermektedir. Kredi vereceği müşterinin daha önceki kredi kullımına ve gelri durumuna bakarak kredi teminatı sağlar. Eğer kredi kartı ödemeleri  ile ilgili sorun yaşamışsa ipotek edecek bir mülkü görmek istiyor. Bunlara dikkat ederek kredi kartı kullanımında dikkatli olmanız gerekiyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir