Perşembe , Eylül 20 2018
Anasayfa / Bilgi / Vadeli Hesap için en yüksek faizi veren banka hangisi?

Vadeli Hesap için en yüksek faizi veren banka hangisi?

Yükselen dolar ve altın fiyatlarının yatırımcının cebini yakmaya devam ediyor. Bu sebeple birikimini değerlendirmek isteyen kişilerin imdadına yine bankaların mevduat faizleri yetişiyor. Döviz ve altın satın alarak yatırım yapmak yerine mevcut paranın bankada değerlenmesi, yatırımcıya risksiz bir kazanç yöntemi sağlamaktadır. 

Dolara, Euroya En Yüksek Faiz Veren Banka

Bankaların sağladığı mevduat faiz oranları hem kendi içlerinde hem de bankadan bankaya değişkenlik göstermekle birlikte şu sıralar bankalar tarafından uygulanan en popüler kampanya elinde mevduatı olan kişiler için hoş geldin faizleri olmaktadır. Hoş geldin faiz oranı ile müşteri çekmeye çalışan bankaların tabii ki bu kadar yüksek faiz vermesine karşılık olarak müşteriden beklentileri de bulunmaktadır.

Dolar bazında en yüksek faizi %2.15 oranı ile Garanti Bankası e-vadeli mevduat hesaplarına tanımlarken, TEB ise %2’lik bir oranla mevduat hesaplarına tanımlamaktadır. 

Euro bazında en yüksek faiz oranları ise vadeli mevduat hesaplarında %2’lik oranla Vakıfbank ve Odeabank’a ait bulunmaktadır. 

TL bazında en yüksek faiz oranı Finansbank enpara.com mevduat hesaplarına %11.50 olarak, e-vadeli mevduat hesapları arasında Denizbank %11.50 olarak ve vadeli mevduat hesaplarında TEB %9.70 olarak tanımlanmaktadır. Bunların yanı sıra ING turuncu hesap vadeli mevduat hesaplarına %9’luk bir faiz oranı yansıtılmaktadır.

Bankaların Mevduat Faiz Oranları

Abank TL bazında %10.85 E-mevduat faizi uygularken vadeli mevduatta bu oran yine TL bazında %5.75, Dolar bazında %1.25, Euro bazında %1.25 olarak uygulanmaktadır.

Akbank ise TL bazında %9.20, Euro bazında %1.40, Dolar bazında %1.60 oranında E-Vadeli Mevduat faizi uygulamaktadır. 

Vadeli Mevduatlarda ise TL bazında %4.50, Euro bazında %0.80, Dolar bazında %1.15 oranında bir faiz uygulanmaktadır.

Anadolubank, E-Vadeli Mevduat hesaplarında TL bazında %11, Euro bazında %1.50, Dolar bazında %1.90 faiz oranı uygulamaktadır. Vadeli mevduatlarda ise TL bazında %7.75, Euro bazında %1.75, Dolar bazında %1.75 faiz oranı uygulamaktadır.

Garanti Bankası, Vadeli hesaplarında TL bazında %7, Euro bazında %0.9, Dolar bazında %1.20 faiz oranı uygulamaktadır.

T.C. Ziraat Bankası, vadeli hesaplarında TL bazında %4.75, Dolar bazında %1.25, Euro bazında %1.25 faiz oranı uygulamaktadır.

TEB, Marifetli Hesaplara TL bazında %8.50, Euro bazında %1.20, Dolar bazında %1.50 faiz oranı uygulamaktadır. Vadeli hesaplarında bu oranlar TL bazında %9.70, Dolar bazında %2, Euro bazında %1 olarak uygulanmaktadır.

Görüldüğü üzere artan döviz fiyatları karşısında bankaların yüksek faiz oranları her zaman değerlendirilebilecek mantıklı bir seçenek olarak yatırımcıyı çekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir