Anasayfa / İhtiyaç Kredisi / Vakıfbank Çiftçiye Organik Kredi Başvuru Şartları ( Vakıfbank Tarım Kredisi )

Vakıfbank Çiftçiye Organik Kredi Başvuru Şartları ( Vakıfbank Tarım Kredisi )

Pek farklı biçimlerde ihtiyaçlar hayatımıza etki edebilmektedir. Çoğu maddiyat içeren bu ihtiyaçlar için insanlar hayat şartlarından dolayı bunları karşılamakta zorlanmaktadır. Pahalılaşan hayat düzeniyle birlikte bir çok ürüne gelen zam en çok da üreticileri zorlamaktadır. Tarım faaliyetleri güden bireyler veya şirketler ilaç, gübre gibi kendilerini yakından ilgilendiren ve mutlak harcama olarak gözükecek şeyleri karşılamakta zorlanabiliyorlar. Tıpkı bir kişinin araç ihtiyacına olduğu gibi tarım işiyle uğraşan kişilerin de kendilerine özgü harcamaları için özel fırsatları ile karşılarına çıkan banka kredileriyle karşılamaktadır.

Ülkemizin köklü ve güvenilir bankalarından olan Vakıfbank organik kredi adı altında Tarım Bakanlığı tarafından da desteklenen bir kredi sistemi kurmuş durumda. Tarımın ülkemizde yaygınlaştırılması ve ülkemizin üretim potansiyelinin artırılması için planlanan bu sistemde tarım işi kurmak isteyen veya tarım işiyle uğraşan kişiler faydalanmaktadır. 

BAŞVURMAK İÇİN HANGİ ŞARTLAR GEREKLİ ? 

Vakıf Bankası organik kredi kampanyasına katılmanız için ilk gereken şart organik tarım yapma şartıdır. Suni bir şekilde seracılık yöntemi değil tamamen doğal bir sistem üzerine kurulmaktadır. 

Gereken ikinci şart ise çiftçi kaydınızın bulunmasıdır. Bu kayıt tarım bakanlığı tarafından yapılmaktadır. Eğer çiftçi kaydınız yoksa gerekli belgeler ile ilinizde bulunan tarım bakanlığı ofislerine gerekli belgeler ile başvuru yapmanız gerekmektedir.

Sizden istenen üçüncü şart ise tarımla uğraştığınıza dair bir sertifikanız bulunmasıdır. Yine bu sertifikaları dönem dönem seminerler açan tarım bakanlığı tarafından alabilirsiniz.

KREDİ ŞARTLARI NEDİR ? 

Vakıfbank organik tarım kredisi almak istiyorum diyorsanız banka size belirli imkanlar sunuyor. 50.000 TL ‘ye kadar kredi imkanı sunan bu kredi kampanyasında sizden herhangi bir dosya ücreti veya işlem ücreti tahsil edilmediğini bilmenizde fayda var. Çiftçiye en az olarak da 5000 TL kredi imkanı sunulmaktadır. Bunun yanında uygun bir faiz oranı da sizleri beklemekte.

Faiz oranı hakkında banka bir açıklama yapmamaktadır. Bunu şubeye başvurduğunuzda kredi şartlarınızı konuşurken öğrenmeniz mümkün. Kredi ödemeleri ise en fazla 12 ay vade ile ödenmektedir. Ancak banka sizlere yardımcı olmak amacıyla ödeme tarihlerinizi hasat döneminize göre güncellemektedir.

Gerekli belgeler ; 

-Tarımla uğraşıldığına dair sertifika

-Çiftçi belgesi

-Nüfus Cüzdanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir