Anasayfa / Bilgi / Yapı Kredi Bankası ATM Para Yatırma ve Para Gönderme Limitleri Ne Kadar?

Yapı Kredi Bankası ATM Para Yatırma ve Para Gönderme Limitleri Ne Kadar?

Yapı Kredi Banka’sı Para Yatırma ve Para Gönderme Limitleri Ne Kadar

Artık insanlar banka ile ilgili işlemlerinin çoğunu ATM’ler aracılığı ile yapmakta. Gelişen toplum özelliğini göz önünde bulundurursak teknolojiye olan yatkınlığımız her geçen gün artmakta. Bu doğrultuda ATM kullanımıda artmaktadır. Hem işlem kolaylığı hem de zamandan tasarruf gibi kriterler doğrultusunda bankaların ATM’leri sıkça kullanılmakta. Bankalar ATM’lerin bu denli kullanılmasında birden fazla işlemi yazılımlarla ATM’lere yüklemede büyük rol oynadı.Yapı Kredi Bankası’da bu bankalardan biri. Yapı Kredi Bankası ATM’lerinde para yatırma, para gönderme, para yollama, fatura ödeme, kredi kartı borcu sorgulama ve ödeme, kredi borcu ödeme, kredi başvurusu yapma, vergi ödemeleri, anlaşmalı sınav kurumlarının harç ve sınav ücretini yatırma gibi birden fazla işlem özelliği görülmektedir. Bu kadar çok işlem yapılması da ATM’lerin sık kullanılmasına sebep olmaktadır. Peki para yarıma, yollama gibi işlemlerde en çok ne kadar limit kullanabiliriz. Bunun bir limiti var mıdır? Yapı Kredi Bankası bu soruların cevaplarını bizlere veriyor. 

Yapı Kredi Bankası ATM’lerinde En Fazla Kaç Banknot Yatırılır

Yapı Kredi Bankası ATM’lerinde 10 TL, 20 TL, 50 TL, 100 TL ve 200 TL’lik banknotlar kullanılyor. Eğer ATM’ye para yatıracaksanız tek seferde 50 adet para yatırabilirsiniz. İlave olarak ATM size 50 adet daha para yatırma imkanı sağlıyor ve toplamda tek seferde 100 adet banknot yatırabiliyorsunuz. 

Yapı Kredi Bankası ATM’den Para Çekme Limiti Ne Kadar

Yapı Kredi bankası para çekme konusunda müşteri tipine göre farklı para çekme limitlri uygulamaktadır. Bireysel müşteri tipi en fazla 1.500 Türk Lirası, kişisel bankacılık müşteri tipi 3.500 Türk Lirası, özel bankacılık müşteri tipi ise 5.000 Türk Lirası tutarında para çekmeniz olanak sağlar. Dilerseniz Yapı Kredi Bankası’nın müşteri hizmetlerini arayarak limitlerinizi arttırabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir