Cumartesi , Eylül 22 2018
Anasayfa / Bilgi / Yapı Kredi Bankası Şube Çalışma Saatleri

Yapı Kredi Bankası Şube Çalışma Saatleri

Türkiye’nin ilk özel bankası olma özelliğini taşıyan Yapı Kredi bankası 1944 yılında kurulmuştur. Ev sahibi olmak isteyen kişilere uygun şartlarda yardımcı olmak amacıyla Koç holding tarafından kurulan Yapı Kredi bankası 1944’ten bu yana aralıksız olarak hizmet vermektedir. Ülkemizde yaşanan ekonomik krizler ve darbelere rağmen ayakta kalmayı başarmış devlet desteksiz özel bir banka olan Yapı Kredi Bankası bir çok alanda müşterilerine hizmet sunmaktadır. Kredi kartı, mevduatlı ve mevduatsız hesap, taşıt kredisi, konut kredisi ve bireysel ihtiyaç kredileri ile birlikte müşterilerin en çok tercih ettiği bankalardan bir tanesi olan Yapı Kredi bankası çalışma saatleri ise bellidir. 

Bankanın çalışma saatleri serbest piyasa olarak da adlandırabileceğimiz borsanın açılış ve kapanış saatleri ile aynıdır. Normal mesai saati olarak adlandırmak gerekirse banka şubeleri 09:00’da hizmete başlamakta olup 17:00’da işlemleri şubelerde durdurmaktadır. Çokça sorulan sorulardan bir tanesi olan Yapı Kredi bankası hafta sonları açık mı sorusunun cevabı ise mesai saati ve tatil olarak gösterildiği için hayır’dır. Hafta sonları çalışmayan ve şubelerinin kapalı olduğu banka aynı zamanda resmi ve dini tatillerde de işlem yapmamaktadır. Bunun dışında resmi tatil veya dini tatil günlerinin önceki günlerinde de banka yarım gün hizmet vermektedir. Yapı kredi bankası kaça kadar açık sorusunu soracak olursanız cevap diğer bütün bankalarda olduğu gibi mesai sonu olan 17:00 olarak belirlenmiş durumdadır.

YAPI KREDİ BANKASI’NDAN İŞLEM KOLAYLIKLARI

Yapı kredi bankasını kullanıyorsanız ve işlem yapacaksanız, ancak şubenin kapalı olduğu bir saatte hizmetten faydalanamıyorsanız Yapı kredi size çözümler sunuyor. Banka, müşterilerine intenet bankacılığı, atm, telefon bankacılığı ve mobil uygulama ile birlikte hizmet vermektedir. Şubenin kapalı olduğu zamanlarda bu yöntemleri kullanarak işlem yapabilirsiniz.

YAPI KREDİ BANKASI MÜŞTERİ HİZMETLERİ

Eğer bir sorun oluştuysa ve bu sorunu anında çözmek istiyorsanız Yapı Kredi’nin müşteri hizmetlerini arayarak gerekli bölüme bağlanıp sorununuzu çözmeniz mümkün. Kredi kartı işlemleri ve hesap işlemleri ile alakalı olarak 0850 222 0444 numarasını arayarak işlem yapabilirsiniz. Bu yöntemle birlikte şubeye gitmeye gerek kalmadan ihtiyacınız olan işlemleri kolaylıkla yerine getirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir