Perşembe , Eylül 20 2018
Anasayfa / İhtiyaç Kredisi / Yapı Kredi Eğitim Kredisi Şartları ve Hesaplaması

Yapı Kredi Eğitim Kredisi Şartları ve Hesaplaması

 

2017-2018 eğitim yılının başlamasına sadece sayılı günler kaldı. Hatta bazı üniversitelerde yeni eğitim öğretim yılı başladı bile. Bankalar, eğitim masraflarını karşılayacak olan müşterileri için özel eğitim kredisi kampanyaları düzenlemektedir.

Bu bankalar arasında en çok öne çıkanlardan bir tanesi de Yapı Kredi’dir. Yapı Kredi, maddi olanaksızlıklar yaşayan ve bundan dolayı da eğitimlerini alamayan tüketiciler için bu kampanyayı düzenlemiştir. İçeriğimizde Yapı Kredi eğitim kredisi ve kredi detayları yer alacak.

Yapı Kredi eğitim kredisi

Yapı Kredi, eğitim kredisini öğrenci olmayan ancak sabit bir geliri olan müşterileri için de sağlamaktadır. Üstelik bu kredi hem yurt içindeki hem de yurt dışındaki eğitim harcamaları için de kullanılabilmektedir.

Bu noktada müşterinin en çok dikkat etmesi gereken husus, kredinin geri ödeme planıdır. Banka, bütün eğitim harcamaları için 50.000 Türk Lirası’na kadar eğitim kredisi sağlamaktadır. Kredi için belirlenen azami vade ise 48 aydır. Tüketici dilerse, dosya masrafsız diler se de düşük faizli olarak bu krediden faydalanabilmektedir.

Başvuru da bankaya teslim edilmesi gereken belgeler

Nüfus cüzdanı fotokopisi, ikametgah belgesi ve elektrik, su ve doğalgaz faturalarından herhangi birisi gerekmektedir.

Gelir belgesi;

Serbest meslek sahiplerinin vergi levhası fotokopisi,

Emeklilerin maaş cüzdanı fotokopisi,

Kira geliri olan kişilerin tapu ve kira kontratı teslim etmesi gerekmektedir.

Yurt içi eğitimi için kredi çeken kişilerin;

Öğrenci kayıt belgesi fotokopisi ve proforma fatura veya okuldan alınan belge teslim etmesi gerekmektedir.

Yurt dışı eğitimi için ise;

Öğrenci kayıt belgesi fotokopisi ve öğrenci vizesi gerekmektedir.

Başvurular

Kredi başvurusunda bulunmak isteyen kişi, Yapı Kredi resmi intenet sitesi üzerinden başvuru yapabilmektedir. SMS ile kredi başvurusu yapacak kişinin kredi türü, T.C. kimlik numarası ve aylık gelirini boşluk bırakarak 4411’e göndermesi gerekmektedir.

444 0 444 Yapı Kredi telefon bankacılığı ile iletişim kurularak başvurular yapılabilmektedir.

Başvuru konusunda profesyonel yardım alabilmek için tüketicilerin bankayı ziyaret etmesi tavsiye edilmektedir. Ancak intenet üzerinden kişi geri ödeme planına erişebilir ve bu noktada tercih edebileceği ödeme planını banka ile paylaşabilir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir