Perşembe , Eylül 20 2018
Anasayfa / Bilgi / Yapı ve Kredi Bankası Havale & EFT Saatleri

Yapı ve Kredi Bankası Havale & EFT Saatleri

İlk ulusal çaplı özel banka olan Yapı ve Kredi Bankası 1944 yılında kurulmuştur. Kurulduğu yıldan bu yana Türkiye’nin birçok il ve ilçesinde hizmet vermektedir. Özel bankalar içinde Türkiye’de 4. sırada gelmektedir. Müşteri odaklı çalışarak aynı zamanda işçisinin haklarını koruyup kollayan anlayışı ile bu zamana kadar varlığını sürdürmüştür. 

Müşterilere sağladığı imkanlarla müşteri memnunşiyetini ön planda tutan banka, finanssal açıdan da Türkiye’nin kalkınmasını sağlamıştır. Toplumsal alanda yapılan kalkınmaya ve gelişmeye dair yeniliklere bolca yardımı dokunmuştur. 

Yapı ve Kredi Bankası kurulduğundan bu yana vizyonu ve misyonu ile gelişme hedefli ilerlemiştir. Sağladığı bu istikrarla hep personelinin hem de müşterisinin memnuniyetini kazanmıştır.

Banka, misyon olarak bireysel bankacılığın yanında birçok altanatifi ile her kesime hitap edecek hizmetler sunmaktadır. Banka müşterilerini düşündüğü için, onları mağdur etmeden işlerini kısa sürede ve kollaca halledebileceği mobil bankacılık ve intenet bankacılığı hizmeti de vermektedir. Bankanın iletişim numarası ile müşteri hizmetlerini arayarak öğrenmek istediğiniz şeyler hakkında bilgi alabilir, aynı zamanda bankanın intenet sitesine erierek bi kısım işlemlerinizi intenet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bölyelikle hem zamandan tasarruf sağlarken hem de işlenizi kolayca halletmiş olursunuz. 

Banka trafından hangi saatelerde para transferinin ve EFT’nin gerçekleşeceği açıklanmıştır. Burada da müşteriyi düşünen banka gerekli süreyi ayarlayarak müşkül duruma düşmemek adına işlem saatlerini müşterilerle paylaşmışlardır. 

Yapı Kredi Bankası’nın EFT saati 09:00 ile 16:45 arasındadır. Geç EFT işlemlerinde ise bankanın ayarladığı saat dilimi  16:45  ile 17:20 arasındadır.  Banka, EFT saatleri ile SWIFT saatlerini aynı olarak göstermiştir. 24 saat para transferi yapabilmek için Westen Union’u kullanmanız gerekmektedir. 

Çalışma saati olarak 09:00’da başlayan banka en geç 17:30’da işi bitirmektedir. Bu saatler haricinde herhagi bir işlem kabul etmemektedir. Ancak bankaların ATM’leri 7/24 hizmet vermektedir. Böyle bir misyonla hareket eden banka çalışanlarını düşünerek yıpranmalarını istememektedir. Tabi müşterilerineden maksimum çaba ile mağdur kalmamaları için hizmet vermektedir. 

Bankacılık anlayışı ve müşteri memnuniyeti ie yıllardır ayakta kalmayı başarabilen nadir bankalardandır. Türkiyenin birçok il ve ilçesinde şubesi bulunan banka, dünyada da farklı yerlerdeki şubeleri ile insanlara hizmet vermeye devam etmektedir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir