Anasayfa / Kosgeb Kredisi / Yeni Bir İşyeri Açmak İçin Kredi 2017

Yeni Bir İşyeri Açmak İçin Kredi 2017

Gelişen ekonomi düzen içerisinde kendisine bir yer yapmak ve kendi iş alanında çalışarak para kazanmak isteyen girişimciler, çeşitli finansal kaynaklara ihtiyaç duyarlar. Çünkü yeni bir iş yeri kurmak özellikle ilk aşamalarında gerektirdiği yatırımla nedeni il oldukça masraflıdır. Bu durumda girişimcilerin ihtiyaç duydukları finansmanı çeşitli kanallardan karşılamaları gerekmektedir. 

Türkiye’de girişimcilerin iş hayatına atılabilmeleri için ihtiyaç duydukları finansman devlet destekli olarak KOSGEB aracılığı ile sağlanmaktadır. Bu kapsamda girişimci olarak kendi işini kurmak isteyenler hem hibe desteği alarak geri ödemesiz, hem de faizsiz kredi kullanarak avantajlı kredi olanaklarından faydalanabilir ve kendi işini kurabilir.

KOSGEB’TEN HİBE VE KREDİ DESTEĞİ ALMAK İÇİN

KOSGEB, ülke ekonomisinin mikro temsilcileri olan KOBİ’lerin kurulabilmesi için finansman desteği sağlamaktadır. Bunun için;

-Girişimci ilk olarka KOSGEB tarafından verilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini tamamlamalı ve eğitim sonunda Uygulamalı Girişimcilik Sertifikasın almalıdır.

-Sertifikasını alan girişimci daha sonra kuracağı işe yönelik projeyi hazırlamalıdır. Hazırlanan proje tüm maliyet, masraf ve iş akışını ortaya koymalıdır.

-Ardından hazırlanan bu proje KOSGEB’teki ilgili komisyona sunulacaktır. Komisyon bu projeyi değerlendirdikten sonra eğer onay verilirse, hibe desteği sağlanır. Hibe desteği 50 bin TL’ye kadar olmaktadır. Eğer bu hibe yeterli değil ise ayrıca 100 bin TL tutarında faizsiz olarak kredi kullanabilmek de mümkündür.

GİRİŞİMCİLERİN ÖNÜ AÇIK

Bahsettiğimiz bu kosgeb hibe desteği olanağından faydalanmak isteyenler hibe sonrasında aldıkları iş yeri açma kredisi olanağından da faydalanarak işletmesini kısa sürede çok daha iyi yerlere getirebilir. Şimdi siz de kosgeb girişimci desteği programı kapsamında ilgili şubelere başvurarak eğitiminizi alabilir, sertifikanızı edinebilir ve projenize onay alarak, girişimci olarak iş hayatına kısa süre içerisinde, yüksek finansal olanaklar ile atılabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir