Perşembe , Eylül 20 2018
Anasayfa / Bilgi / Yılda Birkez Ödemeli Konut Kredisi Kampanyası

Yılda Birkez Ödemeli Konut Kredisi Kampanyası

 

Gelişen ülke ekonomisi ve her geçen gün yenilenen ve yükselen fiyatlar nedeni ile yaşam standartları oldukça güçleşmektedir. İnsanlar ekonomik açıdan ve yükselen fiyatlar karşısında yetersiz kalan maaşları nedeni ile birçok ihtiyaç ve isteklerini erteliyorlar. Yaşanan bu ekonomik sorunlar nedeni ile satın alma kararları fazlasıyla etkileniyor ve çoğu zaman vazgeçebiliyorlar. Ellerinde yeteri miktarda bulunmayan nakit para sorunu insanları bankalar aracılığı ile birşeyler elde etme konusunda teşvikler uyandırıyor. Bankaların sundukları cazip ve uygun ödemeli kredi ve kredi kartları insanların maddi anlamda büyük destekçisidir. 

Bankalar aracılığı ile elde edilen para, yine bankaların sunduğu uygun ödeme yöntemleri ile insanların bütçelerini çok yormadan  geri ödeme imkanı sunuyor. Kredi kartları günlük hayatımızın büyük bir bölümünde yer almakta ve satın alma işlemi yapcağımız zaman taksitlendirme ve anlaşmalı olunan kurumlarda indirim kazanmamızı sağlıyor. Krediler ise acil olarak nakit paraya ihtiyaç duyan bireyler için sunulan uygun ödeme yöntemleri ve uzun vadeye yayılan ödeme imkanları ile birçok kişinin tercih ettiği bir bankacılık ürünüdür. 

Bazı bankalar müşterileri için özel olarak yıllık ödemeli konut kredisi imkanı sağlıyor. Bu krediden faydalanmak için bazı şartların yerine getirilmesi gerekiyor. Fakat bankalar bu kampanyayı her müşterisine sağlamamakla birlikte böyle bir kampanyaları sunmamakta ve özel olarak müşterilerine iletmektedir. Eğer çiftçi değil iseniz bu krediyi banka size kolaylıkla vermeyebilir. Bankalar bu yıllık ödemei konut kredisini genellikle büyük inşaat firmalarına ve emlak firmalarına sağlamaktadır. Fakat bu yöntemi bireysel kredi adı altında bazı yöntemler kullanarak yılda bir ödeme yapmanız sağlanabilir ama pek tavsiye edilen bir kredi kullanım fırsatı değildir. 

Bu krediden faydalanabilmek için çiftçi olmanız ya da bitkisel üretim, hayvansal üretim yapıyor olmalısınız. Ve banka tarafından bunu belgelemeniz şartı ile bu krediden yararlanabilirsiniz. Bu kredi türünü daha çok devlet bankalarından elde edebilirsiniz. Bunun nedeni ise devlet tarımı ve hayvancılığı desteklemektedir. Bu krediyi bankalar aracılığı almanız için yılda bir defa yani bunun sebebi de yılda 1 defa hasat yapılması ile faydalanabilirsiniz. 

Ziraat Bankası

Devlet bankası olması ve çiftçilere sunduğu fırsatlar ile bu alanda lider konumundadır. Oldukça düşük faiz oranları ile yıllık ödemeli konut kredileri için bu krediyi almak isteyenler için tavsiye edilebilir. Uygulanan faiz oranı ise %1.25 tir.

Garanti Bankası

Her ne kadar Ziraat Bankası gibi uygun faiz uygulamaları yapmasa da belirli aralıklarla yaptığı kampayalar dahilinde kredi kullanmanız mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir