Cumartesi , Eylül 22 2018
Anasayfa / Bilgi / Ziraat Bankası 7 Yıl Vadeli Hayvancılık Kredisi ve Şartları

Ziraat Bankası 7 Yıl Vadeli Hayvancılık Kredisi ve Şartları

Çiftçi vatandaşlara özel Tarım Kredi Kooperatifi ve Ziraat Bankası tarafından kredi imkanları tanınmaktadır. Çiftçiler için düşük faizli ve uzun vadeli tarım kredisi finansmanı sunulmaktadır. Çiftçiler 7 yıl vade seçeneğiyle hayvancılık kredisine sahip olabilmektedir.

ZİRAAT BANKASI 7 YIL VADELİ HAYVANCILIK KREDİSİ

Ziraat Bankası hayvancılık kredisi için birtakım şartların yerine getirilmesini talep etmektedir.  Bunlar;

Başvuruların çiftçi tarafından yapılması ve kişinin Çiftçi Kayıt Sistemi belgesine sahip olması gerekiyor. Eğer kişi Çiftçi Kayıt Sistemi’ne sahip değil ise, başvuruda bulunmalıdır. Çiftçinin kredi risk notunun, kredi almaya uygun seviyede olması aranan şartlar arasında gerekmektedir.

Çiftçi hazırladığı bir işletme projesiyle bankaya başvurmalıdır. Bankaya başvuracak kişinin de hayvan alımlarının yüzde 25’ini alabilecek seviyede bir sermayeye sahip olması gerekiyor. Bankanın prosedür gereği aradığı bu şartları taşıyan kişiler banka şubesine başvuruda bulunabilmektedir.

Banka şubesine giden müşteri, müşteri temsilcisi ile görüşme gerçekleştirerek kredi talebini belirtmelidir. Tüketiciye sağlanan kredi, hayvan sayısına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Çiftçiye sağlanan çiftçi kredisi genellikle yüksek tutarda olmaktadır. Bundan dolayı da banka geri ödemeyi güvence altına alabilmek adına ipotek isteyebilmektedir. Çiftçinin üzerinde bulunan ev, dükkan, tarla, arsa, ticari işletmeler banka tarafından ipotek altına alınacaktır. Alınan kredi borcu tamamen ödendiği zaman ise banka ipoteği kaldıracaktır.

Kişinin kredi notuna bağlı olarak kefil talep edilebilmektedir. Kefil gösterilecek kişinin kredi notu da iyi durumda olmalıdır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir