Anasayfa / Bilgi / Ziraat Bankası Ertelemeli Konut Kredisi Kampanyası

Ziraat Bankası Ertelemeli Konut Kredisi Kampanyası

Son yıllarda ekonomik açıdan dünya genelinde yaşan değişimler, Türkiye’de ağırlıklı olarak gayrimenkul piyasası üzerinde olumsuz etkiler yarattı. Satıcı açısından olmasa da, tüketiciler açısından gayrimenkul piyasası fiyatında yaşanan hızlı artış olumsuz karşılandı. Çünkü bu artışlar yalnızca konut fiyatlarını değil, kira fiyatlarını da etkiledi ve kirada oturan vatandaşın cebinde yangın çıktı. Bu durum karşısında tedbirini almak isteyen ve kira ödemek yerine fiyatlar daha da yükselmeden ev sahibi olmak isteyenler bankaların yolunu tuttu.

Bankalar sundukları konut kredileri ile tüketicilere tıpkı kira öder gibi ev sahibi olma şansı tanımaktadır. Bu kapsamda özellikle yeni bir ev satın alan tüketiciler, yüksek tutarlı olarak kullandıkları bu kredi için uzun vadede geri ödeme yaparlar ve kira öder gibi ev sahibi olurlar. Bugün tüm mevduat bankaları bu kredilendirme imkanını sağlamaktadır ve bu yönden de rekabet halinde olduklarından tüketicilere çeşitli avantajları sağlarlar.

ZİRAAT BANKASI’NDAN GERİ ÖDEME KOLAYLIKLARI İLE KONUT KREDİSİ

Ziraat Bankası, devlet bankası olarak tüketicilere sağladığı konut kredisinde çok avantajlı imkanlar sağlamaktadır. Hem faiz oranları konusunda hem de vade süresi konusunda tercih edilebilir seçenekler sağlayan Ziraat Bankası, ertelemeli konut kredisi imkanları ile de dikkat çekmektedir. Bu sayede tüketiciler krediyi kullandıktan belirli bir süre sonra geri ödemeye başlayarak rahat bir şekilde geri ödeyebilme imkanına sahip olmaktadırlar.

ERTELEMELİ KONUT KREDİSİNİN ÖZELLİKLERİ

Kampanya kapsamında maksimum 120 aya kadar vadeli olarak kredi kullanılabilmektedir.

Kullanılan kredi 3 veya 6 aya kadar ertelemeli olarak geri ödenebilmektedir. Erteleme yapılan süre vade süresinden düşmektedir ancak ödeme tutarları her ay eşit olarak ödenmeke devam edilmektedir.

Kampanyadan faydalanacak olan kişilerde aranan özellik ise temel olarak kredi notunun yüksek olmasıdır.

Kampanyadan faydalanmak için herhangi ekstra bir özel şart veya belge aranmamaktadır. Normal konut kredisi başvurularında geçerli olan belge ve evraklarla başvuru yapılabilmektedir ve ekstra bir ödeme yapılması gerekmemektedir.

Bankaya ertelemeli konut kredisi için başvuracak olan kişiler en yakın Ziraat Bankası şubesine;

-T.C. kimlik belgesi

-Gelir durumunu gösterir belge

-Son 3 aya ait ikametgah belgesi ile giderek başvurusunu bireysel olarak gerçekleştirebilir ve başvuru formu ile ertelemeli vade süresini belirleyebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir