Perşembe , Eylül 20 2018
Anasayfa / Bilgi / Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü İletişim ve Adres Bilgileri

Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü İletişim ve Adres Bilgileri

Bankalar, genel yapıları itibariyle belirli bir finansal sermaye ile kurulabilen ve sahip olduğu finansal kaynaklar ile tüketicileri finanse eden kuruluşlardır. Genel olarak bireylerin maddi varlıklarının yönetimini sağlayan bankalar, ayrıca sundukları çeşitli hizmetler ile de ekonominin önemli bir parçası olarak çalışmalarını gerçekleştirirler. Bu kapsamda bankaların sundukları hizmetler birçok kategoride sıralanabilir. Bu hizmetler arasında para transferi (EFT, Havale), birikim hesabı oluşturma, vadesiz mevduat hesabı, vadeli mevduat hesabı, döviz dönüşümleri, hisse senedi ve borsa yatırımları, kredilendirmeler ve daha niceleri yer almaktadır.

Bu kapsamda bankalar ile tüketiciler arasında bu hizmetler sebebi ile sıklıkla ikili ilişkiler oluşmaktadır. Tüketiciler sahip oldukları hesaplar üzerinden gerçekleştirdikleri işlemler ile bankanın güvencesine sahip olurlarken, tüketiciler de bir yandan bankaya karşı çeşitli sorumluluklara sahiptirler. Daha doğrusu tüketiciler bankalar aracılığı ile gerçekleştirdikleri işlemler sebebi ile bankalara hizmet karşılığı borçlanma sorumluluğu alırlar. Genel olarak bu ikili ilişki yalnızca mikro bazda değil, makro bazda da ekonomi üzerinde önemli etkilere sahiptir.

Ayrıca bankalar yalnızca bireysel müşterilere değil ayrıca ticari işletmelere, KOBİ’lere, holdinglere ve daha birçok kurumsal oluşuma da hizmet verirler. Bu hizmetler tüketicilere yönelik sağlanan hizmetlere benzer olmak ile beraber birçok farklı hizmet türünü de içinde barındırır. Gerçekleştirilen bu işlemlerin birçoğu bankanın genel müdürlüğü tarafından görüntülenir ve onaylanmaları halinde gerçekleşirler. Önek olarak bir bankadan başka bir bankaya para transferi gerçekleştirdiğinizde, yani EFT işlemi gerçekleştirdiğinizde, bu işlem önce bankanın genel müdürlüğüne sunulur. Bankanın genel müdürlüğü bu işlemi onayladıktan sonra sizin para gönderme işlemini başlattığınız bankadan gelen para, karşı bankadaki ilgili kişinin hesabına düşer. Bu nedenle bankaların genel müdürlükleri gerçekleştirilen işlemler açısından öneme sahip olan bir oluşumdur ve her bankanın bu şekilde işlemlerini koordine eden ve karar mercii olarak dikkate aldığı bir genel müdürlüğü bulunmaktadır.

ZİRAAT BANKASI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Eğer siz de Ziraat Bankası müşterisiyseniz ve gerçekleştirdiğiniz herhangi bir işlem yahut karşılaştığınız bir sorun ile ilgili bilgi almak veya şikayette bulunmak istiyorsanız bu durumda ziraat bankası genel müdürlüğü adres bilgisini edindikten sonra, bankaya posta yolu ile bildirim yapabilir ve dilekçenizi ulaştırabilirsiniz. Dilekçenizi ziraat bankası adres bilgisi ile postaya vereceğiniz zaman belirtmeniz gereken ziraat bankası merkez genel müdürlüğü adresi; Anfartalar Mah. Atatürk Blv. No: 8 – 06107 Altındağ / ANKARA’dır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir