Cumartesi , Eylül 22 2018
Anasayfa / Bilgi / Ziraat Bankası Havale & EFT Saatleri

Ziraat Bankası Havale & EFT Saatleri

Finansal dünya dalgaları asla durmayan bir deniz gibidir. Sürekli olarak gerçekleştirilen finansal akışlar, ödemeler ve transferler sebebi ile ekonomi dünyası daima dinamikti ve bu dinamik dünyanın iki önemli yapı taşı vardır; bankalar ve tüketiciler. Bankalar, finansal kuruluşlar olarak aralıksız olarak finansal işlem gerçekleştiren kurumlardır. Genel olarak tüketicilere finansal konuda talep ettikleri her türlü hizmeti sunmakla yükümlüdürler ve gelirlerini de bu hizmetlerden elde ederler. Tüketiciler de ellerindeki para veya ellerinde olmayan para ile ilgili olarak tüm işlemlerini bankalardan gerçekleştirirler. Ancak moden dönemde artık bu işlemleri gerçekleştirmek üzere fiziksel olarak şubelerde var olmak gerekmemektedir. Bireyler artık şubelere gitmeksizin intenet bağlantılarının olduğu yer yerden, intenet bankacılığı ve mobil bankacılık hizmetleri alarak finansal işlemlerini gerçekleştirebilmektedirler. Böylelikle de finansal dünyanın dalgaları asla durmamaktadır.

Bankalar sahip oldukları müşterilere her daim hizmet verebilmek adına bahsettiğimiz teknolojik olanaklardan istifade etmektedirler ve bu durum sayesinde de tüketiciler her an her yerden işlemlerini gerçekleştirebilmektedirler. Ancak bazı konularda ise ortaya bir kısıt çıkmaktadır. Bu kısıt ise bankacılık hizmetlerinin bazılarının yalnızca şubelerden alınabiliyor olmasıdır. Önek olarak banka sisteminde kayıtlı olan telefon numaranızı değiştirmek için şubelerden işlem gerçekleştirebilmektesiniz. Yahut en yaygın bankacılık hizmetlerinden birisi olan EFT işlemini gerçekleştirebilmek için bankanın genel müdürlüğünün ve şubelerinin hizmet veriyor olması gerekmektedir. İşte bu nedenle de müşterisi olduğunuz bankanın mesai saatlerini bilerek işlemlerinizi programlamanız gerekir. Aksi halde önceden planlamadığınız ve şubelerin kapalı olduğu bu günlerde ihtiyacınız olan hizmeti alamayarak, finansal açıdan zorlu bir duruma girebilirsiniz.

ZİRAAT BANKASI EFT VE HAVALE SAATLERİ

Türkiye’nin en köklü bankalarından birisi olan Ziraat Bankası’nın müşterisiyseniz ve bankadan EFT & Havale gibi işlemlerinizi gerçekleştirmeniz gerekiyorsa muhakkak bankanın çalışma saatlerini bilmeniz gerekir. Öncelikle belirtmeliyiz ki havale işlemi 7/24 gerçekleştirilebilmektedir ve havale yapmak için çalışma saatlerine uymanıza gerek yoktur. Ancak EFT işlemi için ziraat bankası havale ve eft saatleri 08:30-17:00’dır. Bu saatler arasında resmi tatil olmayan ve hafta sonu olmayan günlerde EFT işleminizi anında gerçekleştirebilmeniz mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir