Çarşamba , Temmuz 25 2018
Anasayfa / İhtiyaç Kredisi / Ziraat Bankası Maaş Müşterilerine Emekli Kredisi

Ziraat Bankası Maaş Müşterilerine Emekli Kredisi

Ziraat Bankası yine emeklilere özel kredi imkanlarıyla gündeme geldi. Yıllardır müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılayan Ziraat Bankası, emeklilere de ayrıcalıklar tanıyor. Yıllar boyunca maaşlarını Ziraat Bankası üzerinden almakta olan vatandaşlara özel kredi avantajları söz konusu.

Emekli maaşlarını da bu banka üzerinden alan vatandaşlar için birçok imkan söz konusu. Bu imkanlardan en basiti de maaşın Ziraat’e taşınması halinde hesap işletim ücreti ödenmemesi.

Ziraat Bankası emekli kredi kampanyası

Emekli maaşının bu bankadan alınmaya başlanmasıyla birlikte krediye yönelik faiz oranlarında belirgin bir düşük faiz söz konusu olacak. Özel olarak kredi paketleri uygulamasından yararlanabileceksiniz. Bununla birlikte sadece nüfus cüzdanınızla şubelere başvurmanız yeterli olacaktır.

Çekilecek olan kredinin taksitleri de maaş ödemelerine göre rahatlıkla belirlenebilecek. Ziraat Bankası emekli kredi başvurusunda bulunduğunuz zaman maaşınızın 10 katı kadar kredi kullanabiliyorsunuz. Yani 1000 TL emekli maaşı alan bir vatandaş, 10000 TL’ye kadar kredi çekebiliyor. Bunun yanı sıra çekilecek olan kredide kişinin Kredi Kayıt Bürosu risk raporu da önem arz etmektedir.

Risk raporu iyi durumda olan vatandaşa kredi verilirken bakıldığı gibi faiz oranında da değişiklik söz konusu olabilir.

Ziraat Bankası emekli kredisi yaş sınırı ise 80 olarak belirlenmiştir. Yani 80 yaşına kadar her emekli birey, emekli kredi kampanyalarından yararlanabiliyor.

Ziraat Bankası emekli kredisi için gerekli evraklar arasında kişinin başvuru formu, nüfus cüzdanı, kişinin çalışma durumuna göre gelir belgesi ve şube tarafından istenebilecek diğer belgeler yer alıyor.

Ziraat Bankası aynı zamanda emeklilere diğer kredilerde de imkanlar tanıyor. Emekli vatandaşlar, konut veya taşıt kredisi çekerken büyük avantajlara sahip. 12-24-36-48 ay vade seçenekleriyle emekli vatandaşlar için esnek ödeme koşulları sağlanmaktadır.

Ziraat Bankası emekli kredi oranları

Tüketici Kredisi

Kredi Tutarı        Kredi Vadesi (Ay)             Faiz Oranı (%)    Tahsis Ücreti      Taksit Tutarı       Yıllık Maliyet Oranı (%)

 20.000 TL          48          1,11       100 TL   566,64 TL            17,55%

 20.000 TL          48          1,16       0             574,04 TL            18,04%

​​​​​​​​​​​​​​​​ Konut Kredisi

Kredi Tutarı        Kredi Vadesi (Ay)             Faiz Oranı (%)    Tahsis Ücreti      Taksit Tutarı       Yıllık Maliyet Oranı (%)

 100.000 TL        120        0,88       500 TL   1.352,71 TL       11,35%

Detaylı bilgi için http://www.ziraat.com.tr/tr/Bireysel/Krediler/Pages/EmeklininArtisiKrediPaketi.aspx linkinden yardım alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir