Cumartesi , Eylül 22 2018
Anasayfa / Kredi Kartları / Ziraat Bankası Maximum Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açtırma İşlemleri

Ziraat Bankası Maximum Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açtırma İşlemleri

Kredi kartları günlük hayatımızın vazgeçilmez bankacılık ürünlerindendir. Sundukları taksitli alışveriş yapma olanağı sayesinde ihtiyacınız olan ürünleri cebinizden bir anda nakit çıkarmak yerine ay sonunda kredi kartlarıyla taksitli olarak ödemeniz mümkündür. Türkiye’de hemen hemen her bankaya ait kredi kartı vardır. Hepsi birbirinden bağımsız olarak dönem dönem kampanyalar düzenlemektedir. Bu kampanyaları oluşan rekabet ortamında müşteri portföyünü artırabilmek için yapmak durumundalardır.

Kredi kartlarıyla alışverişleri intenet üzerinden online olarak da yapmak mümkündür. 2000’li yıllardan sonra gelişen teknoloji bütün sektörlerde kendini göstermiştir. Birçok mağaza online da da alışveriş imkanı sağlamaya başlamıştır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte siber suç dediğimiz online işlemleri tehlikeye sokan suçlar da ortaya çıkmıştır. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) siber suçlarla mücadele kapsamında bir dizi önlemler almıştır. Bu kapsamda kredi kartı kullanıcılarından kart işlemlerini intenet bankacılığına açtırmalarını ya da tamamen kapatmalarını istemektedir. Bunun için ilk belirlenen tarih 17 Ağustos 2017 iken daha sonra yapılan çalışmaların ve kamuoyu bilgilendirmesinin yeterli olmaması sebebi ile yıl sonuna kadar yani 31 Aralık 2017 tarihine kadar kredi kartı kullanıcılarına süre tanınmıştır. Kredi kartlarınızı online alışverişe açmak için yapmanız gereken ise çok kolay. Çalıştığınız bankaya ait intenet sitesinden ya da bankaya ait çağrı merkezi numarasını arayarak kartınızı online işlemlere açtırmanız mümkün. Ayrıca eğer mobil şube ve intenet bankacılığı kullanıyorsanız, kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaparak sanak kredi kartınızı oluşturabilirsiniz. Ayrıca banka size limitinizi kendiniz belirleme imkanı da sunmaktadır.

Eğer Ziraat Maksimum Kredi kartı kullanıcısıysanız kartınızı intenet alışverişlerine açtırmak için izleyeceğiniz yollardan bahsedelim. Ziraat Bankası Maksimum kredi kartınızı intenet alışverişlerine açtırmak için yapmanız gerekenler;

-Size en yakın Ziraat Bankası şubelerine gitmek,

-Ziraat Bankası intenet bankacılığı,

-Ziraat Bankası telefon Bankacılığı: 0850 220 00 00 No’lu Ziraat Bankası telefon bankacılığını arayarak müşteri temsilcisinden intenet alışverişine kartlarınızı açtırabilirsiniz.

-Ziraat Bankası mobil şube kanalı ve Ziraat Bankası’nın SMS yoluyla bilgilendirmek amacı ile attığı mesajlara onay vermektir. 

31 Aralık 2017 itibariyle yeni yıl ile birlikte kredi kartlarını intenet alışverişlerine açtırmayan kullanıcılar bu imkandan faydalanamayacaktır. Eğer kartınızı intenet alışverişlerine açtırmak istiyorsanız yukarıda bahsettiğimiz adımları izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir