Anasayfa / Bilgi / Ziraat Bankası Şube Çalışma Saatleri

Ziraat Bankası Şube Çalışma Saatleri

Ziraat Bankası Türkiye’nin en köklü devlet bankalarından biridir. Şube sayısı ve müşteri potansiyeli olarak en üst sırada yer alan Ziraat Bankası bankacılık işlemleri konusunda da müşterilerine üstün hizmet vermektedir. Ziraat Bankası krediler, kredi kartları, para transferleri, yatırım gibi birçok alanda hizmet sunmaktadır. Ziraat Bankası müşterilerinin bankanın çalışma güne ve saatlerini bilmeleri onların işlemlerinin aksamamaları açısından oldukça önem arz etmektedir. Çünkü çoğu bankanın çalışma şartlarında değişiklik görülebilmektedir. Ve müşteriler bu konuda yanılgıya kapılabilir. 

Ziraat Bankası çalışma saatleri sabah saat 09:00’da başlayıp akşam saat 17:30’da sona ermektedir. Bu saatler dışında hiçbir müşteri alınmamakta ve bankacılık işlemleri kesinlikle gerçekleşmemektedir. Ziraat Bankası hafta sonları açık mı sorusu banka müşterileri arasında en çok merak edilen konular arasında. Bazı bankalar Cumartesi günü öğleye kadar çalışıyor olsa da Ziraat Bankası hafta sonu faaliyet göstermemektedir. Hafta sonları Cumartesi Pazar Ziraat Bankası kapalıdır. Hafta içi Ziraat bankası sabah 09:00 ile 17:30 arasında faaliyet gösterirken öğle arası bir saatlik mola vermektedir. Saat 12:30 ile 13:30 arasında banka işlemlerinin durdurmaktadır. Bu saat dilimleri içinde Ziraat Bankası’na geldiğinizde işleminiz aksayacaktır. Onun için Ziraat Bankası çalışma saat ve günlerini bilip ona göre plan yaparsanız bankacılık işlemlerinde bir aksama yaşamazsanız.

Ziraat Bankası para çekme, para yatırma, EFT gibi işlemleri şubelere gitmeden ATM’lerden de yapabilirsiniz. Bunun yanında Zİraat Bankası mobil şube ve intenet bankacılığı ile de işlemlerinizi halledebilirsiniz. İntenet bankacılığı, mobil şube ve ATM’ler hafta sonu dahil 7/24 işlem yapabilirsiniz. Ödemeleriniz, para trandferleriniz, borç sorgulamalarınız, kredi başvurularınız gibi işlemleri Ziraat Bankasının bu altenatiflerini deneyerek halledebilirsiniz. Böylelikle saat kavramı ya da hafta içi hafta sonu gibi çalışma sürelerini takip etmeden işlemlerinizi halledebilirsiniz. Ziraat Bankası bankacılık kanalları ile müşterilerine birçok avantaj oluşturmakta onları bankasa sıra bekletme ya da zaman konusunda sıkıntı yaşamamalrını sağlamaktadır. Artık birçok işlem online üzerinden yapılmakta olup banka şubelerinin üzerinden iş yükünü de almaktadır. Online olarak yapılamayan işlemler için bankanın çalışma saat ve günlerini öğrenip buna göre işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir