Cumartesi , Eylül 22 2018
Anasayfa / Bilgi / Ziraat Bankası ve KYK Kartı Genç BankKart Özellikleri ve avantajları

Ziraat Bankası ve KYK Kartı Genç BankKart Özellikleri ve avantajları

Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından oluşturulan ve Ziraat Bankası tarafından üniversite öğrencilerine verilen Genç Bankakart kullanım alanı bakımından oldukça geniştir. Genç Bankakart bir hesap kartı gibi kullanılabilidiği gibi kredi kartı tarzında da kullanılabilir. Başvuru durumuna göre iki yıl ya da dört yıl gibi bir süre dahilinde kullanılan Genç Bankakarta her ay belirli zaman dilimlerinde devlet tarafından burs ya da kredi yatırılmaktadır. Aylık olarak öğrencilere 2017 yılı itibariyle 425 Türk Lirası kredi yatmaktadır. 

Genç Bankakart sadece kredi ya da burs yatırlması için oluşturulmamıştır Ziraat Bankası üniversite öğrencileri ayrıca avantajlar sunmaktadır. Bu avantajlardan biri Harçlık Avans’tır. Yatırılan burs ya da kredilerini bir zaman sonra bitiren öğrenciler nakit sıkıntısı yaşadıklarında Ziraat Bankası tarafından bir sonra ay için yatırılacak burs ya da kredisinden kullanabilirler. Bu harçlık avansı ATM’lerden nakit olarak çekemezsiniz. Sadece kart ile alışverişlerde kullanabilirsiniz. Ziraat Bankası harçlık Avansın tutarını aylık olarak 375 Türk Lirası olarak belirlemiştir. Bu tatrın üzerinden avans kullanamazsınız. Harçlık avan avantajı için herhangi bir başvuruda bulunmanıza gerek yok. Her Genç Bankakart’ta tanımlı bir hizmettir bu. 

Genç Bankakart’ın bir diğer özelliği ise kredi kartı şeklinde de kullanılabiliyor olması. Tek kart ama iki ayrı işlem için kullanılmakta. Kredi kartı olarak Ziraat Bankası 500 Türk Lirası limit belirlemiştir. Alışverişlerinizde kullancağınız bu kredi kartı ile nakitiniz olmadığında iyi bir avantaj olarak görünmekte. Eğer iyi kullanmazsanız alacağınız burs ya da kredi bu borcunuz için gidebilir. O konuda dikkatli kullanmanızı öneririz. Ziraat Bankası kredi kartı ödemesi için üniversite öğrencilerine altenatifler sunmaktadır. Ziraat Bankası mobil uygulalma ile kredi kartı borcunuzu yatırabilir ve tüm harcamalarınızı oradan görebilirsiniz. Ziraat Bankasının yapmış olduğu bu avantajları olumlu anlamda kullanılırsa işe yarayacağı oldukça açık. İhtiyaçlar dahilinde kullanılacak olan Harçlık Avans ile 500 Türk Lirası limitli kredi kartı Ziraat Bankası tarafından üniversite öreğncileri için Genç Bankakarta dahil edilmiştir. Genç Bankakart başvurusu için cep telefonunuzun mesaj bölümüne girip GENC BANKAKART yazıp 4747’ye kısa mesaj gönderebilirsiniz. Genç Bankakart’ın kredi kartı özelliği kapalı bir şekilde elinize ulaşır bunu açtırmak içinde size en yakın Ziraat Bankası şubesine gitmeniz yeterli olacaktır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir