Anasayfa / İhtiyaç Kredisi / Ziraat Bankası’ndan 5 Yıl Vadeli 75.000 TL Arsa Kredisi Kampanyası

Ziraat Bankası’ndan 5 Yıl Vadeli 75.000 TL Arsa Kredisi Kampanyası

Ziraat Bankası; arsa satın almak isteyen, mevcut arsasını değiştirmek isteyen tüketicileri için finansman sağlamaktadır. Yastık altına attığı birikimleri gayrimenkule yatıracak olan kişiler için de özel avantajlarla kredi imkanları tanınmaktadır.

Bankanın kredi sağlarken en büyük avantajlarından bir tanesi de faiz oranlarının sabit tutulmasıdır. Çünkü genellikle piyasa durumuna bağlı olarak faiz oranlarında değişikliğe gidilebilmektedir. Bilindiği gibi faiz oranlarında küçük farklar bile toplam ödeme tutarında büyük farklara yol açabilmektedir.

ZİRAAT BANKASI ARSA KREDİSİ DETAYLARI NELERDİR?

Banka arsa kredisi için faiz oranlarını yüzde 1.19 olarak belirlemiştir. Ancak arsa kredisi de konut kredisinde olduğu gibi ekspertiz değerinin tamamına verilmiyor. Ziraat Bankası ekspertiz değerinin yüzde 50’si kadar finansman sağlayabilmektedir. Geri kalan yüzde 50’lik kısım ise banka tarafından peşinat olarak alınmaktadır.

Banka 75.000 TL krediye 60 ay vade seçeneğiyle sahip olan tüketiciye yüzde 1.19 faiz uygulamaktadır. Bu krediden faydalanan kişi aylık 1869,43 TL taksit ödemesi yapacaktır. Bu tutar için 118 TL ipotek tesis ücreti ve 600-1300 TL arası ekspertiz ücreti ödeyecektir. Ekspertiz ücreti de arsanın büyüklüğüne ve kalitesine bağlı olarak değişkenlik gösterir.

ARSA KREDİSİNDE ARANAN ŞARTLAR NELERDİR?

Ziraat Bankası bu krediyi belediye sınırları içerisinde olan arsalar için sağlamaktadır. Aynı zamanda arsanın imarlı olması gerekmekte ve satın alınacak arsa banka tarafından ipoteklenmektedir. Çünkü banka arsayı ipotekleyerek bir anlamda geri ödemeyi de talimat altına almaktadır. Ancak vade süresi tamamlandığında arsa üzerinden ipotek kaldırılacak ve tapu arsa sahibine verilecektir.

KREDİ İÇİN ORTAYA ÇIKAN MASRAFLAR

Arsa kredisi alırken ekspertiz ücreti ödenmekte ve bunun yanında hayat sigortası yaptırılmalıdır. Hayat sigortası tüketicinin yaşına ve cinsiyetine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Ziraat Bankası satın alınacak arsayı ipotekleyeceği için genellikle tüketicilerinden kefil talebinde bulunmamaktadır. Arsa ve ev kredilerindeki bir diğer büyük avantaj da budur. Ancak banka tüketicinin kredi notuna bağlı olarak kefil talebinde de bulunabilir. Ağır suçtan hüküm giymiş veya icra takibine alınmış kişilerin kredi notu düşük olmaktadır. Bu noktada kefil olarak gösterilecek kişinin de kredi notunun iyi seviyede olması gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir