Perşembe , Temmuz 26 2018
Anasayfa / İhtiyaç Kredisi / Ziraat Bankası’ndan İpotekli İhtiyaç Kredisi Kampanyası

Ziraat Bankası’ndan İpotekli İhtiyaç Kredisi Kampanyası

Tüekticiler nakit ihtiyaçları için bankaların bireysel ihtiyaç kredilerine başvururlar. Ama bazen yüksek meblağa ihtiyaç duyulduğunda müşteriler bu parayı nasıl alacakları konusunda bir düşünceye kapılırlar. Ziraat Bankası yüksek tutarlı nakit ihtiyacınız için ipotekli ihtiyaç kredisi vermektedir. Bu kredi kampanyası yüksek tutarlı ihtiyaçlar için oluşturulmuş bir kredi türüdür. Uygun faiz ve ödeme seçenekleriyle Ziraat Bankası’ndan istediğiniz henagi bir malınızı ipotek göstererek krediye sahip olabilirsiniz. Yüksek miktarda kredi talebinizi başka türlü karşılayacak bir banka bulunmamaktadır. Muhakkak teminat göstermelisiniz. Düşük miktarlarda istenen krediler için bu söz konusu değildir. 

Ziraat Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisinin Ayrıntıları

İpotekli ihtiyaç kredisi faiz oranı Ziraaat Bankası % 1,25 olarak açıklamıştır. Bu oran sabittir ve kredi tutarına göre ya da vade sayısına göre deşiklik göstermemektedir. Alacağınız kredi miktarında ki değişiklik ipotek göstereceğiniz malınaza göre değişmektedir. Evinizin tapusunuz ipotek olarak gösterecekseniz ekspertiz değerinin % 80’i kadar nakit verilir. Bir işyeriniz varsa ve burasını ipotek göstereceksiniz ekspertiz değerinin % 75’i kadar, arsanız varsa ve imarlı ise % 50 oranından kredi talep etme hakkınız vardır. İpotekli ihtiyaç kredisinin vade sayısı 48 aydır. Vade bittiğinde ipotekler çözülür. Kredinin vadesi bitimine kadar DASK, hayat ve konut sigortası yaptırılır.

Ziraat Bankası kredi hesaplama yöntemine göre 50 bin Türk Lirası ihtiyaç kredisi için % 1,25 faiz oranıyla 48 ay vadeli her ay ödemeli olarak aylık 1.468 Türk Lirası ödeyebilirsiniz. Elbette ki kredi çekeceğiniz limit azönce de bahsettiğimiz gibi göstereceğiniz garimenkullere ekspertiz tarafından verilecek rakamlar belirleyecektir.

Ziraat Bankası ipotekli ihtiyaç kredisinde kefil genel itibariyle istemez çünkü güvencesi için teminat istemektedir. Ama yapılan değerlendirmeler sonucunda kefil isteme hakkı olduğunuda belirtmek gerekir. Standart istenecek belgelerin dışında ek belge talep etme hakkı da bulunmaktadır. Ziraat bankası ipotekli ihtiyaç kredisi başvurusu sadece Ziraat Bankası şubelerinden yapılmaktadır. Bunun nedeni yüksek tutarlı bir kredi talep ettiğiniz içindir. Eğer düşük bir miktarda kredi talep ederseniz birçok başvuru kanalını kullanabilirsiniz. Eğer sizinde fazla nakit ihtiyacınız varsa göstereceğiniz bir ipotekle Ziraat Bankası’ndan kredinizi talep edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir